Epilacja laserowa w Centrum Medycyny Estetycznej Polmedic

Marzysz o trwałym usunięciu owłosienia? Jeśli tak, to okres jesienno- zimowy jest doskonałym momentem na wypróbowanie zabiegu epilacji laserowej. 

Dlaczego epilacja?

Skuteczność tej metody opiera się na uszkodzeniu mieszków włosowych odpowiedzialnych za produkcję owłosienia. Dzięki temu Twoja skóra pozostanie gładka bez konieczności stałego powtarzania zabiegu. 

Dla kogo?

Osoby decydujące się na trwałe usunięcie owłosienia kierują się zazwyczaj względami estetycznymi, ale także wskazaniami zdrowotnymi, jak skłonność do wrastania włosków. 
Wśród przeciwwskazań do zabiegu znajdują się m.in.:

- ciąża,
- różnego rodzaju choroby skóry,
- opalenizna słoneczna lub po solarium,
- leki działające fototoksycznie lub fotouczulająco

Pełna lista przeciwwskazań dostępna jest u kosmetologa wykonującego zabieg - mgr inż. Magdaleny Wykroty

Przygotowanie do zabiegu

Czas przygotowania do zabiegu to średnio 1 - 1,5 miesiąca. Obejmuje przede wszystkim odstawienie leków powodujących światłoczułość, naparów zielarskich, a także zaprzestanie usuwania włosów wraz z cebulkami z miejsca, na którym ma być przeprowadzana epilacja, min. 4 tygodnie przed zabiegiem. Należy również zrezygnować z opalania.

Zabieg epilacji krok po kroku

Warunkiem wykonania usługi jest wypełnienie przez Pacjenta ankiety dotyczącej stanu zdrowia. Następnie wykonywana jest na skórze próba laserowa mająca na celu sprawdzenie reakcji naskórka na podrażnienia. Jeśli ankieta oraz test skórny nie ujawnią przeciwwskazań, można przystąpić do zabiegu.

W trakcie samego zabiegu skóra poddawana jest działaniu wiązki lasera na mieszki włosowe, dlatego tez Pacjent może odczuwać dyskomfort związany ze szczypaniem bądź pieczeniem lub lekki ból (jego poziom uzależniony jest od indywidualnego stopnia wrażliwości). 

Zabieg wymaga kilku powtórzeń. Ich ilość uzależniona jest od indywidualnych uwarunkowań, tj. faza i szybkość wzrostu włosa, która u każdego człowieka wygląda nieco inaczej. w większości przypadków cykl zabiegów to 4-6 wizyt.

Laser do epilacji wykorzystywany w Polmedic

W Centrum Medycyny Estetycznej Polmedic zabiegi epilacji laserowej wykonuje się z wykorzystaniem lasera aleksandrytowego. Jego zadaniem jest trwałe usunięcia owłosienia nie uszkadzając skóry. Dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnięć technologii urządzenie daje możliwość indywidualnego dopasowania parametrów do typu i kolorytu skóry, dzięki czemu zabieg jest niezwykle skuteczny oraz bezpieczny.

Pielęgnacja skóry pomiędzy zabiegami

Skóra po zabiegu z użyciem lasera wymaga wyjątkowo delikatnej pielęgnacji i uwagi. Dopóki zaczerwienienia są widoczne, rezygnujemy z perfumowanych, zawierających alkohol kosmetyków. Nie jest również wskazane używanie mydła oraz kosmetyków o właściwościach złuszczających, które może dodatkowo podrażnić skórę. W pierwszych dniach po zabiegu unikajmy wysiłku fizycznego.

 

Więcej informacji oraz zapisy pod numerem 609 800 008

Zanim skorzystasz z konsultacji poznaj nasze grono specjalistów

Polmedic, ul. Okulickiego 76

T: 609 800 008

Nasi Partnerzy

logo